Mısır Tanecikleri Nasıl Ayrılır ?

Mısır yemeklerini yaparken (kremalı mısır çorbası, mısır salatası v.b) mısır taneciklerini koçanından ayırmak gereklidir. Mısır koçanından taneciklerini ayırmak biraz zor olsa da bunun en pratik yolunu sizlerle paylaşacağız.

Bir kek kalıbı kullanarak mısırı komple kek kalıbının ortasındaki boşluğa dik bir şekilde tutuyoruz. Koçanı sabit tutarak, keskin bir bıçak yardımıyla aşağıya doğru darbe yaparak mısırları koçanından ayırıyoruz. Bu şekilde ayırılan mısır tanecikleri kek kalıbının içerisine dökülür ve dağılmaz. Kek kalıpları farklı tasarımlarda ve farklı malzemeler kullanılarak üretildiği için kalıba en az zarar verecek şekilde yapmakta fayda var. Kalıba zarar vermemek için koçanın sonuna doğru gelirken bıçağımızı biraz daha ağır hareket ettirirsek kek kalıbına zarar vermemiş oluruz, ayrıca açık olan kısıma koçanı koyarken oraya da bir havlı kağıt koymak yine kalıba zarar gelmesini önleyecektir.

Kolay gelsin.

http://tarifii.com/misir-tanecikleri-nasil-ayrilir/

Hiç Yorum Bulunamadı

Bir cevap yazın

Not: Yapılan yorumlarda reklam, hakaret ve küfür içerdiği takdirde tarifii.com yorum onaylamama ve silme yetkisini saklı tutar.

Yorum yapmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.*

*
*