Kavrulmuş Patates Tarifi

Hazırlama Süresi
10 Dakika
Pişirme Süresi
30 Dakika
Zorluk Derecesi
Hafif
Servis
6 kişilik
Yazar
Tarihi
6 Adet
Patates
1 Çay Bardağı
Zeytin Yağı
2 Diş
Sarımsak
2 Çay Kaşığı
karabiber
2 Çay Kaşığı
Kırmızı Biber
1 Yemek Kaş.
Tuz
Kavrulmuş Patates Tarifi

Hemen hemen her yemek yapan kişi bazı şeylerin kolayına kaçmak ister ama kolaya kaçarkende lezzetinden ödün vermek istemez. İşte size böyle bir tarif sunuyoruz, hem pratik hemde lezzetli. Kavrulmuş Patates Tarifimiz resimde görüldüğü gibi sadece patatesi kavurarak yapılan bir besin değildir. Bu arada patates kavurmasının en büyük avantajı boyutlandırması bizim elimizde olmasıdır.

Şimdiden afiyetler olsun.

patates kavurması tarifi 1
Pişmiş Hali
patates kavurması tarifi
Pişmemiş Hali

  1. İlk olarak patatesleri kabuklarıyla beraber çok iyi bir şekilde yıkayıp üzerindeki toprak v.s pisliklerin gitmesini sağlıyoruz.
  2. Yıkadığımız patatesleri istediğimiz gibi boyutlandırarak isterseniz ortadan ikiye isterseniz daha fazla parçalara bölüyoruz.
  3. Fırınımızı 250 dereceye ayarlayıp ısınmak üzere kapağını kapatıp bekletiyoruz, o arada bir kap çıkarıp patateslerimizin sosunu hazırlayalım.
  4. Sosumuz için ilk olarak zeytin yağını kaba döküyoruz ve üzerine tuz, kırmızı biber, karabiber ve sarımsağı ekledikten sonra karıştırıyoruz.
  5. Önceden kestiğimiz patatesleri bu sosun üstüne atarak patateslerinde soslanmasını sağlıyoruz. (Karıştırıyoruz)
  6. Geniş bir tepsiye patateslerimizi dizdekten sonra fırına atarak yaklaşık olarak 25-30 dk pişiriyoruz. Patateslerin kahverengi olması piştiği anlamına gelir.
  7. Fırından çıktığı gibi servis yaparsanız daha lezzetli bir hal almış olur. Afiyet olsun.

Hiç Yorum Bulunamadı

Bir cevap yazın

Not: Yapılan yorumlarda reklam, hakaret ve küfür içerdiği takdirde tarifii.com yorum onaylamama ve silme yetkisini saklı tutar.

Yorum yapmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.*

*
*