Lavaş Pizza Tarifi

Hazırlama Süresi
15 Dakika
Pişirme Süresi
15 Dakika
Zorluk Derecesi
Hafif
Servis
2 kişilik
Yazar
Tarihi
2 Adet
Lavaş (Tortilla)
3 Yemek Kaş.
Labne Peyniri
1 Yemek Kaş.
Biber Salçası
80 Gram
Ispanak
5 Adet
Mantar
1 Adet
Sivri Biber
1 Tutam
Tuz
1 Tutam
karabiber
1 Tutam
Köri
1 Tutam
Pul Biber
1 Yemek Kaş.
Zeytin Yağı
Lavaş Pizza Tarifi

Pizza yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Karnınız aç ve doyurucu bir besine ihtiyacınız varsa bu tarif tam size göre. Evde pizza malzemesi olmadan da pizza yapabileksiniz. Bu tarif sayesinde misafirlerinize de atıştırmalık yiyecekeler yapabilirsiniz. Tarifi hemen incelemeye alalım.

Eğer evde lavaş ekmeğiniz yoksa “BURAYA” tıklayarak lavaş ekmeği tarifine bakabilirsiniz.

 

  1. İlk olarak fırınımızı 200 dereceye ayarlayıp ısınmasını sağlıyoruz.
  2. Malzemeler kısımına iki adet lavaş ekmeği yazmıştık, birinci lavaşın üstüne labne peynirini sürüp üstüne ikinci lavaşı kapatıyoruz.
  3. İkinci lavaşın üstüne biber salçasını sürüyor ve fırına atıyoruz. (3-4 dk durması yeterli.)
  4. Lavaş ekmeğimiz fırında labne ve biber salçası ile pişerken önceden doğradığımız biber ve mantarları bir yemek kaşığı sıvı yağda kavuruyoruz.
  5. Mantar ve biberleri güzelce kavurduğunuza emin olduktan sonra ıspanakları tavaya atıyor, tuz, köri ve karabiberini serpiyoruz. 1 dakika kadar karıştırıp tümünü kavurduğumuzda ocağın altını kapatabiliriz.
  6. Fırından daha önce labne ve salçaladığıımz lavaşı çıkarıyoruz. Biber salçası sürdüğümüz kısma bir yemek kaşığı labne sürüyoruz.
  7. Labnenin yapıştırıcı özelliğini kullanarak daha önce hazırladığımız ıspanak, mantar ve biber harmanını üstüne serpiyoruz.
  8. Pizzamızı tamamen pişirme vakti geldi, daha önceden ısınmış olan fırınımıza tekrar lavaşı atıyoruz ve 5 dakika kadar pişiriyoruz.
  9. Fırından pizzayı çıkardığımız zaman süslemek sizin zevkinize kalıyor, ama bize soracak olursanız çevresine labne sürüldüğünde çok güzel gözüküyor.
  10. Misafirlerinize sunarken dilim dilim keserseniz mutlaka her dilime 1 adet çekirdeksiz zeytin atın. Bu lezzet onların da çok hoşuna gidecek. Afiyet olsun.

Hiç Yorum Bulunamadı

Bir cevap yazın

Not: Yapılan yorumlarda reklam, hakaret ve küfür içerdiği takdirde tarifii.com yorum onaylamama ve silme yetkisini saklı tutar.

Yorum yapmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.*

*
*